+38 067 411 11 00 Зворотній дзвінок
+38 067 411 11 00
Мюнхаузен 2 / Блог / Ревіталізація промислових зон передмість

Ревіталізація промислових зон передмість

19/06/2020

У попередніх статтях ми розглянули прекрасні приклади повного переродження зношених і занедбаних промислових зон в центрі мегаполісів. Топ 5 яскравих європейських проектів показав нам, що таке грамотне і правильне використання міських територій. Як на занедбаних територіях портів та електростанцій виникають нові житлові та офісні будівлі, розвивається інфраструктура і створюються додаткові робочі місця.

 

Київ теж пішов цим шляхом. Місто тільки на початку цього складного і нешвидкого шляху. Але рух є і він у правильному напрямку. Поки Київ тільки збирається, область вже активно пішла шляхом ревіталізації та перетворила старі промислові зони в нові, прекрасні та корисні людям об’єкти. Як це відбувається ми розповімо нижче.

 

 

 

Київська область, місто Вишневе

 

Гарний приклад розумної ревіталізації в Київській області.

 

Маленька майстерня, створена в 1924 році в місті Вишневе, з часом перетворилася на великий Київський експериментальний кераміко-художній завод. Під час війни завод був зруйнований, пізніше відбудований і повноцінно існував до кінця 90-х років ХХ століття, поступово зношуючись. Генеральна реконструкція була призначена на 1991-1993 роки, проте не була проведена. Завод працював, поступово приходячи в непридатність до 2006 року. Наступні 4 роки територію використовували під склади та напівлегальні СТО, наганяючи тугу на місцеве населення.

 

У 2010 році на території колишнього заводу почали зводити житловий комплекс «Акварелі». Загальна площа забудови 4 га. У комплекс увійшло 29 будинків поверховістю 7-12 поверхів. Яскравий, красивий і сучасний ЖК ощасливив 1300 сімей комфортними квартирами, підземними паркінгами та розвиненою внутрішньою інфраструктурою. Прибудинкову територію облаштували зонами відпочинку, дитячими майданчиками та красивими клумбами. На перших поверхах житлового комплексу розташовані об’єкти соціально-побутового призначення.

 

 

 

Жителі міста Вишневе залишилися задоволені новим проєктом, він не тільки чудово оновив їх місто, а й привернув увагу інвесторів і місцевих властей, що в цілому позитивно позначилося на житті міста.

 

Читайте також: Ревіталізація як новий імпульс розвитку міст

 

Ревіталізація як один із пріоритетних напрямків Domira Group та історія проєкту «Мюнхаузен 2»

 

Domira Group теж не стоїть осторонь від процесів переродження старого і зруйнованого в нове і прекрасне. Це можна розглянути на прикладі ЖК «Мюнхаузен2» в Ірпені на вул. Пушкінській, 64/68.

 

В останній чверті ХХ століття там був розташований дитячий піонерський табір Київського арматурно-машинобудівного заводу. Після розпаду СРСР табір перестав використовуватися за призначенням. Поступово він почав приходити в непридатність і будівлі стали руйнуватися. Після чого табір був проданий заводом, як цілісний майновий комплекс. Тридцять років територія табору приходила в запустіння – будівлі руйнувалися, все заростало високою дикою травою, аварійні дерева не підрізали. У 2005 році земельну ділянку було продано Ірпінською міською радою власнику майнового комплексу. Щоб отримувати хоч якийсь прибуток, власник почав здавати деякі будівлі в оренду для складів, СТО, столярного виробництва і т.д. Інші будівлі прийшли в непридатність.

 

У 2015 – 2016 Domira Group була залучена власником цієї території в якості девелопера. Ми розглянули величезний потенціал цієї земельної ділянки. З огляду на те, що ревіталізація є одним з пріоритетних напрямків діяльності Domira Group, ми погодилися брати участь в перетворенні покинутою та хаотично використовуваної території в сучасний житловий квартал. Територія забудови розташована в одній з кращих локацій Ірпеня – в крокової доступності від парків «Центральний», «Незнайко», «Мужеловскій» і вулиці Університетській. Додатково була проведена екологічна експертиза, яка показала, що це місце є одним з найбільш чистих в Ірпені. У 2016 році власник змінив цільове призначення земельної ділянки для будівництва багатоквартирних будинків.

 

Читайте також: Ревіталізація як новий імпульс розвитку Києва

 

 

Після цього ми почали роботу над розробкою концепції майбутнього проєкту, яка тривала майже 2 роки. В її основу були покладені «3 кити» – найтепліший, найтихіший і самий сімейний комплекс в Ірпені.

 

Це було реалізовано наступним чином:

 

– Сімейний формат. В комплексі відсутні мініатюрні смарти, студії та класичні однокімнатні квартири, а акцент робиться на «евродвушкі» і двокімнатні квартири авторського планування.

 

– Енергозбереження. 4-шарові стіни з керамічної цегли, мінеральної вати товщиною 150 мм, повітряного прошарку і фасадом з облицювальної цегли практично не мають аналогів на локальному ринку.

 

– Професійна шумоізоляція перекриттів, яка застосовується в студіях звукозапису. Це перший багатоквартирний будинок на просторах колишнього СРСР з подібним рішенням.

 

 

Тож не дивно, що ЖК «Мюнхаузен 2» користується заслуженою популярністю саме серед сімей, які вибирають комфортну і багатофункціональну 2-кімнатну квартиру, яка в майбутньому дозволить економити на експлуатаційних витратах.