+38 067 411 11 00 Зворотній дзвінок
+38 067 411 11 00
Мюнхаузен 2 / Блог / Чи варто купувати квартиру з ремонтом від забудовника?

Чи варто купувати квартиру з ремонтом від забудовника?

28/07/2020

Перед покупкою квартири в новобудові багато хто задається питанням – вибрати квартиру з ремонтом від забудовника або квартиру без обробки? У передмісті під словосполученням «ремонт від забудовника», в переважній більшості випадків, мається на увазі наявність цементно-піщаної стяжки на підлозі (з прокладкою магістралей під радіатори) і гіпсовою штукатуркою на стінах. Іноді, додатково до цього, проведена електророзводка і змонтована тепла підлога в кухні та в санвузлі.

Багато людей готові платити більше за обробку, тому що не хочуть зв’язуватися з ремонтом. У більшості словосполучення «ремонт від забудовника» відразу асоціюється з капцями: поставив меблі, одягнув капці- і живи собі спокійно. Ми спробуємо розібратися чи  реально можна заощадити час, гроші і нерви, вибираючи квартиру з ремонтом від забудовника.

 

 

 

Хто купує квартиру з ремонтом від забудовника

 

Є дві основні категорії потенційних покупців, для яких наявність ремонту від забудовника є одним з головних критеріїв при виборі квартири:

 

– люди, які купують квартиру, як правило, 1-кімнатну, під здачу;

 

– люди, які купують першу квартиру.

 

 

Людей, які купують квартиру під здачу, можна зрозуміти – вони не хочуть витрачати час на ремонт. Їм важливо якомога швидше запустити орендарів. Якість ремонту при цьому відходить на другий план – адже жити там людина не планує.

 

Люди, які купують квартиру вперше, просто відчувають патологічний страх перед самим процесом ремонту – вибір та покупка матеріалів, наймання робітників та контроль над ними і т.д. Це обумовлено відсутністю досвіду, нерозумінням послідовності процесів і небажанням вникати в них. Головні аргументи: «Я нічого не розумію в ремонті і навіть не хочу вникати. Це ж треба шукати бригаду, а як їх контролювати? А раптом обдурять? А якщо зроблять не так? А раптом переконають у вигідному їм варіанті – ми ж не знаємо, як краще … »

 

У той же час, більшість потенційних покупців принципово хочуть квартиру без обробки. Обробку від забудовника вони, навпаки, відносять до додаткових витрат часу і грошей (демонтаж, вивезення сміття і т.д.). Як правило, це ті люди, які раніше вже зіткнулися з цим. Чому ж так виходить? Чому люди, які раніше вже купували квартиру з будівельною обробкою категорично не бажають вдруге зв’язуватися з ремонтом від забудовника? Далі ми спробуємо детально розібратися з причинами такого явища.

 

Читайте такок:Що потрібно знати про шумоізоляцїю, купуючи квартиру в новобудові

 

 

 

Ремонт від забудовника. Економія або кіт в мішку?

 

Спочатку розберемося з тим, чи можна називати ремонтом наявність стяжки, штукатурки і виводів під радіатори? Ні. Насправді, це правильно називати частковою обробкою. І, як ви розумієте, про те, щоб занести меблі і просто надіти капці мова не йде взагалі. Все одно доведеться зайнятися пошуком сантехніка та сантехніки, електрика та електрофурнітури, плиточника і плитки, маляра та шпалер. Тобто зіткнутися з ремонтом все одно доведеться. А якщо ремонт від забудовника додатково включає розводку електрики і водяну теплу підлогу в кухні та санвузлі? В цьому випадку потрібно виконувати сантехнічні, плиткові та малярні роботи. Але після того, як ви почнете спілкуватися з фахівцями з ремонтів, вас можуть очікувати кілька неприємних сюрпризів. Може виявитися, що розводка електрики абсолютно не відповідає вашим побажанням, розстановці меблів і побутової техніки. Побачивши теплі підлоги з сумнівної якості трубами, без колекторної системи (гребінки), витратомірів та циркуляційного насоса сантехнік може сильно здивуватися (див. видео ).

 

 

Додатково у нього можуть виникнути питання щодо того чи була наповнена система під час заливки стяжки, чи додавався в стяжку пластифікатор та фіброволокно (див. видео), ходив чи хтось по теплих підлогах до заливки стяжки (адже на стадії загальностроя це могли бути різноробочі, електрики, віконники і т.д.). Цей майстер розповість про те, як у клієнтів теплі підлоги починають текти в перші ж роки експлуатації. Часто це викликано тим, що паралельно з укладанням труб працюють і інші фахівці – віконники, штукатурщики, електрики, різноробочі і т.д. Як не сумно, чужу роботу особливо ніхто не цінує і труби піддаються механічному впливу і пошкодженням. Також на це впливає якість укладання. Це тому,  що процесс укладання теплих підлог вимагає високого рівня кваліфікації сантехніка. Ну і, звичайно, велику роль відіграє якість матеріалів. Ви навряд чи в теплих підлогах від забудовників побачите труби KAN або Rehau. З високою часткою ймовірності, вам доведеться зіткнутися з проблемою перевитрати газу. Високі витрати на опалення пов’язані з неможливістю точного регулювання. Тут є дві основні причини. В теплих підлогах від забудовників не використовуються гребінка і додаткові елементи смесового вузла – циркуляційний насос і термоголовка. Роль гребінки – розподілити по контурах воду з котла, причому, не рівномірно, а згідно з потребами.

 

Важливий момент – тепла підлога працює в низькотемпературному режимі 35-45 ℃, а котел нагріває воду до 60-65 ℃. Наявність гребінки, термоголовки і насоса, забезпечує довгий термін комфортної експлуатації системи і економить витрати на газ. В результаті у сантехніка можуть виникнути обгрунтовані сумніви, що система теплих підлог від забудовника дозволить комфортно управляти температурою, буде економною і найголовніше довговічною. І у вас в голові може почати чітко вимальовуватися образ кота. У мішку, звичайно. Не дивуйтеся, якщо в результаті ви почнете розглядати варіант демонтажу стяжки, теплої підлоги і укладання всього по-новому. Крім усього іншого, необхідно відзначити, що при покупці квартири з теплими підлогами і міжкімнатними перегородками в монолітно-каркасному будинку, ви втрачаєте головної переваги цієї технології – можливості вільного планування. Тепла підлога і перегородки, які змонтовані без урахування ваших переваг по плануванню та розстановці меблів, обмежать вас в усьому. А якщо все ж ви зважитеся на цей крок – зробити планування під себе, перегородки і теплу підлогу, то вам, швидше за все, доведеться все демонтувати (тобто знову-таки витратитися).

 

Далі, сценарій буде розвиватися так: ви почнете спілкуватися з маляром, який може пред’явити претензії щодо «кривизни» штукатурки. Додатково майстер може розповісти особливості гіпсової штукатурки (як правило, мова йде про MP 75). Так як гіпс є органічним матеріалом він схильний до дії грибка. Для такої штукатурки дуже важливо природне висихання і бажано додаткове додавання антіплісняви до складу суміші (див. Відео). Як ви розумієте, на стадії «загальнострою», гонки бригад за обсягами, в умовах підвищеної вологості (коли штукатуряться всі поверхи) досить складно створити оптимальні умови для природного висихання гіпсової штукатурки. Проявитися грибок може далеко не відразу, а вже після заселення. І знову ж таки, після спілкування з маляром і ознайомленням в інтернеті з відгуками про штукатурку від забудовників, у вас може спливти вже до болю знайомий образ кота в мішку.

 

Як бачите, справа не тільки в використовуваних матеріалах і кваліфікації робітників, а ще  і в тому, що на стадії «загальнострою» якісно виконати оздоблювальні роботи практично нереально. Перефразовуючи відому приказку, можна констатувати, що вам доведеться визначитися настільки ви багаті, щоб купувати квартиру з ремонтом від забудовника.

 

 

Ремонт після введення в експлуатацію

 

І так, схоже ви вже зважилися робити ремонт самостійно після введення в експлуатацію будинку, контролюючи всі етапи. З чого почати? Поки будується будинок у вас є маса часу продумати, спланувати і попередньо прорахувати свій ремонт. Почати бажано з базового дизайн-проекту, який повинен включати плани обмірів, розміщення меблів, демонтажу, підлогових покриттів, зведених конструкцій, розміщення кондиціонерів, стельових конструкцій, схеми розміщення вимикачів по групах, схема розміщення розеток та освітлювальних приладів. Ви можете звернутися до наших менеджерів і вони розкажуть про базовий дизайн-проект більш детально. Після цього можна замовити проект теплої підлоги, виходячи зі своїх потреб. Тут вам теж можуть допомогти менеджери Domira Group і дати детальну консультацію про проект теплої підлоги. При базовому дизайн-проект і проекті теплої підлоги можна сміливо починати прораховувати вартість будівельних матеріалів і попередньо прикидати вартість робіт.

 

Після того, як будинок буде зданий, настає час шукати бригаду або окремих фахівців з ремонту. Принадність нового будинку в тому, що будівельні бригади будуть у вас буквально перед очима. Досить пройтися по квартирах і почати придивлятися до ремонтників. Як правило, бригади, які працюють в сусідніх квартирах, з величезним задоволенням йдуть на контакт. На це є свої причини. Робити ремонт у кількох квартирах в одному будинку набагато зручніше. Це стосується доставки будівельних матеріалів, інструменту та максимального залучення робітників під час технологічних простоїв. Говорити про кота в мішку в цьому випадку не доводиться, так як ви можете порівняти якість і темпи робіт, поспілкуватися з сусідами і дізнатися їхню думку про бригаду. Виконробу або штукатурам навряд чи вдасться «намалювати» вам зайві обсяги робіт – адже у вас є базовий дизайн-проект з усіма вимірами. З наявністю проекту теплої підлоги і розрахунками, що включають комплектуючі, сантехнік не зможе додати до списку щось зайве або просто наявне у нього в наявності. Після розведення сантехніки, теплих підлог і кабелів бажана фотофіксація їх розміщення з рулеткою. Це може стати в нагоді в процесі ремонту та в майбутньому.

 

 

 

 

Штукатурка стін і заливка стяжки також взагалі не є проблемою. Паралельно з появою перших ремонтних бригад в новому будинку, з’являються бригади, які пропонують заливку стяжки і штукатурку машинним способом. Процес цей нескладний та не страшний. Вам навіть не потрібно займатися доставкою матеріалів. Штукатурку в квартирі машинним способом роблять всього за 1 день. Головне проконтролювати додавання антіплісняви до складу та її подальше природне висихання. Стяжка заливається машинним напівсухим способом (див. видео) за 4-5 годин. Ваше завдання проконтролювати додавання пластифікатора в стяжку і фіброволокна, а через 2-3 дні після заливки бажано її зволожити.

 

Мюнхаузен 2 або за що варто платити

 

І так, ми прийшли до висновку, що, купуючи квартиру з частковою обробкою від забудовника, далеко не завжди вдається уникнути зайвих витрат часу, грошей і нервів. Навпаки, може виявитися, що обійдеться такий ремонт набагато дорожче. Навіть якщо ви купуєте квартиру під здачу, то повинні розуміти, що переробка теплих підлог і, наприклад, штукатурки колись можуть лягти на ваші плечі. До того ж не треба забувати, що крім доходів від здачі, потрібно звертати увагу на інвестиційний потенціал квартири (в разі її продажу у майбутньому).

 

Багато хто не замислюються над тим, що, купуючи квартиру, вони вибирають сусідів, з якими будуть жити. Мюнхаузен 2 – комплекс сімейного формату. І це не просто слова. У нас немає мініатюрних смартов, студій і класичних однокімнатних квартир, які в основному купують під здачу або для проживання на 3-5 років. Навпаки, в Мюнхаузен-2 зроблений акцент на «євродвушкі» для молодих сімей та двокімнатні квартири авторського планування.

 

На етапі покупки квартири люди дуже часто задають питання скільки коштує квадратний метр. Давайте спробуємо розібратися – чи всі метри однакові. Чи можна порівнювати «теплі» квадратні метри в будинку з енергозберігаючими стінами завтовшки близько 600 мм з будинком, де товщина стін 350 мм? Адже у випадку зі стіною 600 мм забудовник втрачає кілька метрів площі, що продається. Ми подбали про майбутні експлуатаційні витрати наших покупців. У ЖК Мюнхаузен-2 використовується досить дорога технологія будівництва, основною перевагою якої є енергозбереження та мінімізація майбутніх експлуатаційних витрат. Чотиришарові стіни з керамічної цегли, мінеральної вати товщиною 150 мм, повітряного прошарку і фасадом з облицювальної цегли практично не мають аналогів на локальному ринку.

 

На етапі покупки квартири люди практично не цікавляться питаннями шумоізоляції. Зате в перші кілька років після заселення це топ – тема для обговорення в спільнотах мешканців. У ЖК Мюнхаузен 2 вперше на теренах колишнього СРСР буде використана професійна шумоізоляція перекриттів, яка захистить Вас і Вашу родину від ударного шуму.

 

Чи варто переплачувати за квартиру з частковою обробкою або краще витратити ці ж гроші на квартиру в енергозберігаючому будинку вирішувати Вам.